رویکردهای منابع انسانی

جذب

ما در راهبر فرآیند آریا، نگاهی ویژه‌ای به فرآیند جذب داریم. نگاهی که بتواند آینده‌ی صنایع معدنی و فرآوری را با ایجاد زمینه‌ای برای به کارگیری متخصصان شایسته و متعهد، متحول کند. ما برآنیم تا با استفاده از فرآیندهای حرفه‌ای و ابزارهای به روز در جذب و استخدام و به همت متخصصان این زمینه در تیم منابع انسانی، یکی از گسترده‌ترین بانک‌های اطلاعات نیروی انسانی در حوزه صنایع معدنی و فرآوری را ایجاد کنیم. رویکرد ما جذب جوانان یادگیرنده، پرتلاش و متعهد به چشم‌انداز ارزشمند سازمان است تا رشد کنند و آینده‌ای فوق‌العاده برای خود و کسب و کار خلق کنند.

ما در فرآیند جذب از روش‌ها و ابزارهای مختلف همچون انواع مصاحبه‌های تخصصی و روانشناسی، آزمون‌های شخصیت‌شناسی و استعدادسنجی و … استفاده می‌کنیم تا به شناخت مناسبی از مخاطب خود برسیم و میزان تطابق صلاحیت‌های وی با مدل شایستگی‌های بنیادی سازمان و شایستگی‌های تخصصی مورد نیاز شغل مورد نظر مشخص گردد تا بتوانیم بهترین تصمیم را که هم منافع سازمان و هم منافع همکاران در آن دیده شده باشد، اخذ کنیم.

 

توسعه

یادگیری و بهبود مستمر یکی از ارزش‌ها و شایستگی‌های بنیادی اصلی در شرکت راهبر فرآیند آریاست. ابزار تسهیل این فرآیند برای همکاران، آکادمی راهبر فرآیند آریاست. آکادمی با هدف توسعه شایستگی‌های کارکنان و ارتقاء سطح تخصص و حرفه‌ای‌گرایی در صنایع معدنی و فرآوری کشور بنا نهاده شده است. این آکادمی به دنبال تحقق صلاحیت حرفه‌ای کارکنان در تراز بین‌المللی (شامل صلاحیت‌های فنی و تخصصی همگام با صلاحیت‌های رفتاری حرفه‌ای) در تمامی جایگاه‌ها از لایه کارگران تا مدیران ارشد سازمان می‌باشد.

ما افتخار می‌کنیم که بسیاری از شاغلین منتصب در پست‌های کلیدی‌مان از داخل RFA رشد کرده و بالیده‌اند. در این راستا با استفاده از ابزارهای کارا و اثربخش در حوزه توسعه منابع انسانی و  نیز با بهره‌گیری از توانمندترین اساتید کشور، شایستگی‌های دانشی، مهارتی و نگرشی کارکنان را بهبود می‌دهیم. این ابزارها شامل آموزش‌های آنلاین مبتنی بر استاندارد در بستر، آموزش‌های مهارت محور کارگاهی، کانون‌های ارزیابی و توسعه، مدل‌های توسعه فردی، کوچینگ افراد کلیدی، منتورینگ، روش‌های توسعه مدیریت و رهبری، مدیریت دانش و … می‌باشد.

 

نگهداشت و انگیزش

سیاست اصلی ما برای نگهداشت همکاران، تنظیم دقیق، عادلانه و رقابتی سبد جبران خدمات سازمان شامل حقوق و دستمزد، مزایای رفاهی نقدی و غیرنقدی و پاداش‌های عملکردی می‌باشد. قطعاً در تنظیم این سبد به شایستگی‌ها و ویژگی‌های فردی و اجتماعی، سوابق دانش و تجارب شغلی، نتایج عملکرد و محل خدمت همکاران توجه می‌شود.

 به علاوه به عنوان مکمل این رویکرد، تلاش ما این است که یک محیط کاری پویا، بانشاط، یادگیرنده، حمایتگر و جذاب خلق کنیم که انگیزه و اشتیاق به کار فراهم شود، همکاران حس ارزشمندی و رشد داشته و مشتاق به ادامه همکاری با سازمان باشند.

برگزاری جشن‌ها و رویدادهای مناسبتی، اهدای هدایای نقدی و غیرنقدی، بسته‌های کمک معیشتی، یاری همکاران در ایام شادی و غم، برنامه‌های رفاهی برای خانواده‌های همکاران، صندوق وام، خدمات ورزشی، پزشکی، مشاوره روانشناسی و … بخشی از اقداماتی هستند که موجب نشاط، حال خوب و انگیزه فراوان همکاران ما شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا