نگرش به منابع انسانی

نیروی انسانی متعهد و متخصص مهم‌ترین سرمایه و قلب تپنده شرکت راهبر فرآیند آریاست. قول ما همواره این بوده است که قدردان سرمایه‌های انسانی خود باشیم و روی یادگیری و رشد و نیز خوشحالی و نشاط آن‌ها و خانواده‌هایشان سرمایه‌گذاری کنیم.

با اینکه فعالیت در حوزه صنایع معدنی نیازمند تلاش سخت و مقابله با سنگ و فلز است، رویکرد ما این است که فضای انسانی سازمان سرشار از ویژگی‌های متعالی و زیبا همچون احترام، مهربانی، خلاقیت، احساس ارزشمندی، اشتیاق و شکوفایی باشد. اهداف و فرآیندهای استراتژیک ما بر سه اصل انسانی هم‌فکری، هم‌دلی و همکاری استوار است و ارزش‌هایی همچون مشتری‌مداری، چابکی، نتیجه‌گرایی، تعامل و همکاری مؤثر، حرفه‌ای‌گرایی، یادگیری و بهبود مستمر، شفافیت و یکپارچگی، مبنایی برای تفکر و اقدامات همکاران ما است.

در حوزه جذب منابع انسانی، علاوه بر استخدام افراد متخصص و باتجربه، بر جذب و پرورش استعدادهای جوان نیز تأکید داریم. در این راستا، افراد توانمند و مستعد را با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از ابزارهای نوین، شناسایی و جذب می‌کنیم.

از سوی دیگر، یادگیری و بهبود مستمر یکی از مهمترین ارزش‌ها و شایستگی‌های بنیادی اصلی در شرکت راهبر فرآیند آریا است. آکادمی راهبر فرآیند آریا مسیر تسهیل این مهم برای همکاران خواهد بود. آکادمی RFA با هدف توسعه شایستگی‌های کارکنان و ارتقاء سطح تخصص و حرفه‌ای‌گرایی در صنایع معدنی و فرآوری کشور بنا شده است.

آکادمی RFA به دنبال تحقق صلاحیت حرفه‌ای کارکنان در تراز بین‌المللی (شامل صلاحیت‌های فنی و تخصصی همگام با صلاحیت‌های رفتار حرفه‌ای) در تمامی جایگاه‌ها (از کارگران تا مدیران ارشد سازمان) است. ما افتخار داریم که بسیاری از نفرات پست‌های کلیدی از داخل مجموعه رشد کرده و بالیده‌اند.

در این راستا، با استفاده از ابزارهای کارا و اثربخش در حوزه توسعه منابع انسانی و نیز با بهره‌گیری از توانمندترین اساتید کشور، شایستگی‌های دانشی، مهارتی و نگرشی کارکنان را بهبود می‌بخشیم. این ابزار شامل آموزش‌های آنلاین مبتنی بر استاندارد ISO 10015  در بستر LMS، آموزش‌های مهارت‌محور کارگاهی، کانون‌های ارزیابی و توسعه، مدل‌های توسعه فردی، کوچینگ افراد کلیدی، منتورینگ، روش‌های توسعه مدیریت و رهبری، مدیریت دانش و غیره است.

رویکرد اصلی ما جهت نگهداشت همکاران، تنظیم دقیق، عادلانه و رقابتی سبد جبران خدمات سازمان شامل حقوق و دستمزد، مزایای رفاهی نقدی و غیر نقدی و پاداش‌های عملکردی است. در تنظیم این سبد به ویژگی‌های فردی و اجتماعی و نیز نیازهای متفاوت همکاران توجه می‌شود.

توجه به خانواده و فرزندان همکاران و برگزاری برنامه‌های متنوع حمایتی از آن‌ها موجب شده است که آن‌ها نیز فضای انسانی سازمان را درک کنند، به آن علاقه‌مند باشند و از خانواده خود جهت همکاری با سازمان حمایت کنند.

ما نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا به‌عنوان مکمل این رویکرد، محیط کاری پویا، بانشاط، یادگیرنده، حمایتگر و جذابی را خلق کنیم تا بتوانیم انگیزه‌ها را در سازمان بالا نگه داشته و حس ارزشمندی، قدردانی و رشد را در همکاران پرورش دهیم زیرا بر این مسئله آگاهیم که تنها یک همکاری مشتاقانه است که ادامه خواهد داشت و استوار خواهد بود. خلق چنین محیط پویایی موجب شده که هر یک از همکاران، سازمان را از آن خود بداند و با تمام قلب و توان فکری و جسمی خود در جهت انجام هرچه بهتر مأموریت سازمان و تحقق چشم‌انداز ارزشمند آن تلاش کند.

دکمه بازگشت به بالا