سنگ آهن، رکورد درآمد صادراتی استرالیا در سال‌ مالی 2020-2021 را زد!

 

طبق آمار و گزارش‌های ارسالی انتظار می‌رود که افزایش قیمت سنگ‌آهن سبب شود درآمدهای صادراتی استرالیا رشد قابل‌توجهی داشته باشند، تا جایی که احتمالاً نیمی از رشد منابع درآمدی استرالیا در سال گذشته به دلیل افزایش قیمت سنگ‌آهن باشد. جالب است بدانید با توجه به شرایط پیش‌رو این کشور در آینده پیش‌بینی سودهای بیشتری را نیز در این حوزه دارد. اگر دوست دارید بدانید که این رشد در واقع چه رقم‌هایی را نشان می‌دهد، در ادامه این خبر همراه ما باشید.

 

در آمد صادراتی استرالیا در سال 2020-2021 چقدر بوده است؟

طبق گزارش‌ها درآمد حاصل از صادرات منابع استرالیا در سال مالی 2020-2021 به میزان 310 میلیارد دلار استرالیا بوده و در سال بعد با افزایش فعالیت‌های صنعتی پس از محدودیت های COVID-19 به 334 میلیارد دلار افزایش یابد. در واقع این پیش‌بینی‌ها از سوی وزارت صنعت استرالیا به دلیل افزایش بی‌سابقه قیمت سنگ‌آهن منتشر شده‌اند.

 

در آمد صادراتی استرالیا در سال 2020-2021 چقدر بوده است؟

 

رشد قابل توجه قیمت سنگ‌آهن به چه دلیلی بوده است؟

رشد تولید و افزایش تقاضا برای مواد اولیه در دوران پساکرونا برای بیشتر اقتصاددانان قابل پیش‌بینی بود. یکی از پیامدهای این رشد افزایش قیمت سنگ‌آهن به عنوان ماده اولیه فولادسازی بود که باعث شد شرکت‌های معدنی فعال در این حوزه سود بسیار زیادی را به خود اختصاص دهند. در این میان استرالیا مهد بسیاری از این شرکت‌هاست و عجیب نخواهد بود که این کشور هم از سود بالای آنها نفع ببرد.

 

بخش معادن چه سهمی از میزان صادرات استرالیا دارند؟

بخش معدن استرالیا حدود 10 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده و سنگ‌آهن اصلی‌ترین محصول صادراتی این کشور است. دولت استرالیا پیش‌بینی می‌کند که قیمت سنگ‌آهن همچنان افزایشی باشد و باتوجه به تسهیل روند صادرات سنگ‌آهن از این کشور، احتمالاً سود استرالیا از صادرات سنگ آهن در سال منتهی به ژوئن 2022 به میزان 53 درصد افزایش داشته و به 49 میلیارد دلار استرالیا برسد. استرالیا پیش‌بینی کرده که قیمت زغال سنگ حرارتی هم از 74 دلار در سال جاری به 82 دلار در سال آینده تغییر کند. همچنین انتظار می‌رود قیمت مس هم در سال آینده به 8،579 دلار برسد که احتمالاً آن هم سود خوبی را نصیب استرالیا خواهد کرد.

 

استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه معدن است که سنگ‌آهن نیز از جایگاه ویژه‌ای در این کشور برخوردار است. در سال‌های 2020 و 2021 شاهد رشد قیمت سنگ‌آهن در جهان بودیم که همین امر سبب شد استرالیا سود بسیار زیادی را در حوزه صادرات سنگ‌آهن به خود اختصاص دهد. جالب است بدانید این کشور همچنان به رشد روزافزون و سوددهی بالاتر در حوزه سنگ آهن امیدوار است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا