مجتمع های شرکت راهبر فرآیند آریا

مجتمع بازیافت باطله کارخانه چادرملو

چادرملو، اولین مجتمع متمرکز بر بازیافت باطله کنسانتره سنگ‌آهن در کشور است که در سال ۱۳۹۱ تأسیس شد و شرکت راهبر فرآیند آریا وظیفه بهره‌برداری از آن را به عهده گرفت. در این مجتمع، سالانه ۲۵۰ هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن تولید می‌شود که حاصل بهره‌برداری از باطله‌های کارخانجات فرآوری چادرملو است. این مکان که طی ده سال گذشته، حدود دو میلیون تن کنسانتره را با عیار ۶۲ تا ۶۶ تولید کرده است، اولین کارخانه در ایران بود که از تکنولوژی شدت میدان بالا بهره می‌برد. مجتمع بازیافت باطله چادرملو در حوالی شهرستان اردکان استان یزد قرار دارد و در حال حاضر، ۸۰ نفر در آن مشغول به کار هستند.

در سال

مجتمع کنسانتره سنگ‌آهن پایا فولاد کویر یزد

در سال ۱۳۹۷، راه‌اندازی این کارخانه از سوی شرکت فکور صنعت تهران آغاز و در آبان سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری رسید. این مجموعه در زمینی به مساحت ۵۶ هکتار و هم‌جوار با معادن بزرگ کشور همچون چادرملو، چغارت و چاه‌گز واقع شده و در حال حاضر، ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن را دارد.

با احداث این مجموعه، زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر به‌طور مستقیم و ۸۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم فراهم شده است. پس از احداث این کارخانه، مسئولیت مدیریت بهره‌برداری از این کارخانه به شرکت راهبر فرآیند آریا سپرده شده است. این شرکت با به‌کارگیری به‌روزترین تجهیزات و متدهای مدیریتی، تأثیر به سزایی بر بهره‌وری هرچه بیشتر این کارخانه داشته است.

مجتمع کنسانتره سنگ‌آهن فکور صنعت زرند

بهره‌برداری از اولین کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن هماتیت در ایران در جوار معدن جلال‌آباد شهرستان زرند را خانواده راهبر فرآیند آریا بر عهده دارد. فعالیت این مجتمع در شهریور ماه سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در حال حاضر، به مدد بهره‌گیری از دانش روز، ماشین‌آلات پیشرفته و روش‌های نوآورانه، توان آبگیری باطله تر به ۸۰% و ظرفیت تولید کنسانتره سنگ‌آهن به ۶۰۰ هزار تن در سال رسیده است. اجرای طرح‌های جدید در جهت اصلاح خط تولید این مجتمع، علاوه بر افزایش ۳۰% ظرفیت تولید، زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان بومی منطقه را نیز فراهم نموده است. طراحی و پیاده‌سازی مجتمع فکور صنعت زرند با بهره‌گیری از اینترنت اشیاء، سیستم مانیتورینگ و کنترل از راه دور انجام شده است.